Odchovanci v ”A”-tíme MŠK Žilina majú najviac odohraných minút z celej Európy
Celosvetovo uznávaná výskumná skupina z Medzinárodného strediska pre športové štúdie (CIES) vydala tento týždeň rebríček odchovancov hrajúcich vo svojich kluboch.

Spomedzi 27 európskych líg kraľuje tejto štatistike v rámci celej Európy náš klub MŠK Žilina, za ktorý odohrali vo fortunaligovej sezóne 2020/2021 odchovanci v priemere najviac, a to 61,5% odohraných minút.


celoeurópske prvenstvo

Dokopy 15 futbalistov, ktorí si prešli Akadémiou MŠK Žilina (najmenej tri sezóny medzi vekom 15 až 21), nastúpilo v aktuálnej sezóne za "A"-tím Šošonov.

Výskumná skupina CIES v rámci rozsiahlej štúdie zistila, že práve odchovanci MŠK Žilina sú najvyťaženejší v rámci 419 európskych klubov, keď v aktuálnej sezóne odohrali 61,5% minút. To znamená z celkových 2610 minút (štatistika robená 5. mája - tj. do 29. kola vrátane) patrilo odchovancom dokopy približne 1605 minút na jedného.

Menovite ide o (od najvyťaženejšieho) Samuela Petráša, Dávida Ďuriša, Jána Minárika, Branislava Sluku, Jána Bernáta, Adama Kopasa, Kristiána Valla, Jakuba Paura, Patrika Mysloviča, Dominika Javorčeka, Patrika Iľka, Adriána Kaprálika, Tomáša Nemčíka, Adama Goljana a Timoteja Jambora.