Program zápasov Akadémie MŠK Žilina v 26. kalendárnom týždni.

Kompletný rozpis počas sezóny nájdete aj v sekcii zápasy.

streda 30.6.

"B": FK Třinec - MŠK Žilina 5:2 (2:1) Góly MŠK: Gomola, Sauer | prípravný zápas

piatok 2.7.

U19: MŠK Žilina - ŠK Slovan Bratislava 1:0 (0:0) Gól MŠK: vlastný gól | prípravný zápas

Zostava MŠK:

1. polčas: Kúdelčík - Pečarka, Gajdoš, Jaššo, Mlynár - Oravec, Sauer, S. Javorček - Kaňuch, Hroza, Jakubík

2. polčas: Kúdelčík - Mitaš, Mynař, Kukulský, Kukuč - Chyla, Sauer, Šnajder - Bortoli, Hroza (65. Kaňuch), Bistiak

Ivan Belák, tréner MŠK Žilina U19: "V prvom polčase sme na ihrisku dominovali, vytvárali sme si dobré príležitosti a súpera sme do ničoho nepustili. Takú prevahu však musíme zúročiť lepšie a vyťažiť z nej lepšiu finalizáciu - strely a góly. Do druhého dejstva naskočila takmer kompletná nová jedenástka. Hra sa postupne vyrovnala a súper sa tiež dostal do šancí, ktoré náš brankár ale dobre vyriešil. Víťazný gól sme, našťastie, strelili my po krídelnej akcii, keď útočník dobre pripravil loptu záložníkovi a ten to aj s prispením protihráča trafil presne k žrdi. Musím povedať, že s prvým polčasom som viac spokojný, v druhom nám dosť škrípala organizácia hry."