Mládež v akcii (26.9. - 2.10.)
Program zápasov Akadémie MŠK Žilina v 39. kalendárnom týždni roku 2022.

Kompletný rozpis počas sezóny nájdete aj v sekcii zápasy.

streda 28.9.

Ženy: FC Spartak Trnava - MŠK Žilina 5:0 (1:0) | 8. kolo I. ligy Žien

Stanislav Ceniga, tréner MŠK Žilina Ženy: "S favoritom sme držali krok prvý polčas, kedy sme inkasovali nešťastný gól. V druhom polčase domáce postupne začali dominovať, no napriek gólom v našej sieti baby až do konca bojovali."

sobota 1.10.

U19: MŠK Žilina - DAC Dunajská Streda 7:1 (3:1) Góly MŠK: Weber 2, Prokop, Hranica, Vaľko, Šimun, Fatty | 6. kolo I. LSD

Ivan Belák, tréner MŠK Žilina U19: "Kvalitný mládežnícky zápas, kde sa súper nezameral na defenzívny blok, ale bol aktívny s vysokým pressingom a nútil nás riešiť situácie pri zakladaní útoku. Na druhú stranu, aj my sme mohli riešiť vysoký pressing, v ktorom sme dnes boli úspešnejší ako súper. Zápas mal dobré tempo, strelili sme dosť gólov, z čoho sa tešíme, ale prežili sme si aj viacero situácií, na ktorých musíme naďalej pracovať. Chalanom patrí pochvala a poďakovanie za predvedený výkon."

U17: DAC Dunajská Streda - MŠK Žilina 1:1 (1:0) Gól MŠK: Klaučo | 6. kolo I. LMD

Daniel Valach, tréner MŠK Žilina U17: "Výsledok opäť mrzí, pretože v našich silách bolo doviesť zápas do víťazstva. Škoda prvého polčasu, v ktorom sme po našich veľmi ľahkých chybách strácali miestami istotu, čo súper napokon využil aj gólovo. V druhom polčase bola naša hra podstatne lepšia vo všetkých parametroch, aj keď vo finalizácii musíme byť ešte agresívnejší. Chlapci svojou aktivitou napokon dosiahli aj vyrovnávajúci gól a ďaleko neboli ani od víťazného. Za nasadenie si zaslúžia pochvalu. Na druhej strane, mrzia opäť veľmi ľahké a zbytočné chyby, ktoré nás stoja kopec síl a najmä v určitých fázach hry nám uberajú na sebavedomí."

U16: DAC Dunajská Streda - MŠK Žilina 0:0 | 6. kolo I. LMD

Slavomír Konečný, tréner MŠK Žilina U16: "V dnešnom zápase sme mali v prvom polčase výraznú hernú prevahu, avšak sme mali problém s predfinálnou a finálnou fázou. Nevyužili sme niekoľko sľubných možností na strelenie gólu. V druhom polčase super hrozil z protiútokov či štandardiek, no a nám vo finále vždy chýbal krok alebo dobrý dotyk. Remízu musíme akceptovať a z hernej prevahy musíme byt produktívnejší."

U15: MŠK Žilina - MŠK Novohrad Lučenec 4:1 (1:0) Góly MŠK: Igaz 2, Targoš 2 | 6. kolo I. LSŽ

Martin Repaský, tréner MŠK Žilina U15: "Prvý polčas sme boli nervózni, hrali sme pomaly, mali sme veľa nepresností, no aj napriek tomu sme si vytvorili 3-4 čisté gólové príležitosti. V druhom polčase sme sa zlepšili, strelili sme pekné góly a zaslúžene vyhrali."

U13: MŠK Žilina - MŠK Novohrad Lučenec U14 5:1 (2:0) Góly MŠK: Kapusta 2, Jeťko, Hrobárik, Charamza | 6. kolo I. LSŽ

Vladimír Stenchlák, tréner MŠK Žilina U13: "Počas celého zápasu sme hrali na súperovej polovici. Vytvorili sme si veľa šancí. Chýbalo nám lepšie riešenie vo finálnej fáze. Chlapci si dnes zaslúžia pochvalu za prístup k zápasu."

nedeľa 2.10.

"B": ŠTK Šamorín - MŠK Žilina (Šamorín, 10:30) | 11. kolo II. futbalovej ligy - ODLOŽENÉ

U12: MŠK Novohrad Lučenec - MŠK Žilina 0:11 (0:4) Góly MŠK: Blaščík 3, Juhaniak 2, Boháč 2, Korista, Pinčík, Smida, Zábojník | 6. kolo I. LMŽ

Viktor Miko, tréner MŠK Žilina U12: "V zápase sme po hernej aj pohybovej stránke dominovali. Hráči sa presadzovali v hre 1 na 1 až 1 na 3, ukázali veľa technických prvkov, dokázali často meniť ťažisko ihriska a vypracovali si množstvo gólových príležitosti. Je dôležité mať pri otváraní a vedení útoku väčšiu aktivitu - pohyb bez lopty do voľného priestoru. Pri finálnych prihrávkach je potrebné vnímať postavenie hráčov súpera a hľadať správne riešenie hernej situácie, mať presnosť prihrávok a v zakončení mať pokoj - rozvahu."

U11: MŠK Novohrad Lučenec - MŠK Žilina 1:65 (0:34) Góly MŠK: Michalovič 8, Dubovec 6, Guľa 5, Helbich 5, Macho 4, Stenchlák 4, Maník 4, Elmusrati 4, Kučera 3, Zajac 3, Chylík 3, Dumitriu 3, Halás 3, Macura 3, Neslušan 2, Fiflík 2, Húževka 2, Muráň | 6. kolo I. LMŽ

Stanislav Lagovský, tréner MŠK Žilina U11: "Zápas s jednoznačným priebehom. Súpera sme prevýšili vo všetkých činnostiach. V pondelok sa počítadla vynulujú a pokračujeme ďalej v tréningovom procese."