Mládež v akcii (2.5. - 8.5.)
Program zápasov Akadémie MŠK Žilina v 18. kalendárnom týždni roku 2022.

Kompletný rozpis počas sezóny nájdete aj v sekcii zápasy.

streda 4.5.

U13: TJ Sokol Liesek U15 - MŠK Žilina 0:6 (0:3) Góly MŠK: Hláčik 3, Hrobárik, Čaniga, Žatko | 14. kolo II. LSŽ skupina Sever

U10: TJ Sokol Liesek U13 - MŠK Žilina 2:2 (1:1) Góly MŠK: Sokolovskyj, Matušek | 14. kolo II. LMŽ skupina Sever

piatok 6.5.

U15: FK Dubnica - MŠK Žilina 1:1 (0:1) Gól MŠK: Kováčik | prípravný zápas

Ľuboš Nosický, tréner MŠK Žilina U15: "Dobrý zápas z oboch strán, v ktorom obe družstvá absolvovali veľa fyzických súbojov a hralo sa v dobrom tempe."

sobota 7.5.

"B": MŠK Žilina - FK Železiarne Podbrezová 3:5 (1:0) Góly MŠK: Trabalík, M. Sauer, Šnajder | 28. kolo II. slovenskej ligy

U17: MFK Dukla Banská Bystrica - MŠK Žilina (Badín, 11:00) | 20. kolo I. LMD - ODLOŽENÉ

Ženy: MŠK Žilina - MFK Ružomberok 2:1 (0:1) Góly MŠK: Skvortsova, Kucharčíková | 7. kolo nadstavby I. ligy Žien

Marián Dlobík, tréner MŠK Žilina Ženy: "Po neúspešnom finále Slovenského pohára bolo hlavnou úlohou pozbierať fyzické, no najmä psychické sily a opäť motivovať dievčatá na ligu. Zápasy s Ružomberkom sú vždy náročné, čo sa potvrdilo i dnes. Hralo sa hore-dole, vo vysokom tempe a bez šancí. Hostia využili chybičku v našej obrane a do šatní sme išli s jednogólovým mankom. Vysvetlili sme si určité nedostatky, prestriedali a v druhom polčase sa v hralo predovšetkým na polovici hostí. Naša mladá ukrajinská hráčka po rohu vyrovnala a po ďalšej štandardnej situácii sme dali vytúžený víťazný gól. Pokiaľ bude čo i len teoretická šanca v lige, tak sa o ňu pobijeme do posledného kola."

WU19: MŠK Žilina - ŠK Slovan Bratislava 0:5 (0:2) | 2. kolo nadstavby I. LD

Stanislav Ceniga, tréner MŠK Žilina WU19: "Bohužiaľ, dnes sme sa vôbec nedokázali súperovi vyrovnať."

WU15: MŠK Žilina - ŠK Slovan Bratislava 0:1 (0:0) | 2. kolo nadstavby I. LŽ

Jaroslav Trnka, tréner MŠK Žilina WU15: "Zápas, na ktorý sa baby tešili, nám ukázal naše slabé stránky v prechode do útočnej fázy a zakončení, ale aj silnú stránku - defenzívu. Ukázal nám, že vieme zahrať aj proti kvalitnému súperovi, ktorým Slovan bol. Prvý polčas bol z našej strany veľmi dobrý. Vyrovnali sme sa súperovi či už po technickej, ale aj po kondičnej stránke. V druhom polčase mal o niečo viac z hry Slovan, ktorý nám strelil nešťastný gól po našej tečovanej strele. Ku koncu zápasu nám už dochádzali sily a chýbal nám pokoj pri rozohrávke. Baby si za dnešnú bojovnosť zaslúžia odo mňa veľkú pochvalu. Tešíme sa ďalšie takéto podobné súboje."

U13: FK Tatran Turzovka U15 - MŠK Žilina 3:5 (0:3) Góly MŠK: Minárik 2, Hrobárik, Vrábel, Pobijak | 20. kolo II. LSŽ skupina Sever

U10: FK Tatran Turzovka U13 - MŠK Žilina 2:3 (0:2) Góly MŠK: Fiflík, Martinec, Helbich | 20. kolo II. LMŽ skupina Sever

U12: MŠK Žilina - Jupie FŠMH U13 1:2 (0:0) Gól MŠK: Hrobárik | 17. kolo I. LMŽ

U11: MŠK Žilina - Jupie FŠMH U12 11:10 (5:5) Góly MŠK: Blaščík 4, Smida 3, Pinčík, Dumitriu, Korista, Zábojník | 17. kolo I. LMŽ