Mládež v akcii (19.7. - 25.7.)
Program zápasov Akadémie MŠK Žilina v 29. kalendárnom týždni.

Kompletný rozpis počas sezóny nájdete aj v sekcii zápasy.

sobota 24.7.

U19: MŠK Žilina - FK Beluša 4:1 (2:0) Góly MŠK: S. Javorček, Šnajder, Kaňuch a vlastný gól | prípravný zápas

Zostava MŠK: Belaník - Pečarka, Mynář, Jaššo, Kopásek (46. Gajdoš) - S. Javorček (60. Chyla), Šnajder, Sauer - Bortoli (60. Bistiak), Hroza, Jakubík (46. Kaňuch)

Ivan Belák, tréner MŠK Žilina U19: "Konečne sme v príprave odohrali zápas aj doma. Sme radi, že sme si týždeň pre začiatkom súťaže mohli vyskúšať ihrisko na hlavnom štadióne. Dnes sme narazili na kvalitné mužstvo, ktoré minulý rok bojovalo o postup do druhej ligy a z chlapcov bolo cítiť aj rešpekt. Tak k tomu aj pristúpili, od začiatku si plnili svoje úlohy na ihrisku a dobre nám fungoval repressing po strate lopty. Súperovi sme nedovolili rozvíjať jeho útočnú hru a k bráne sme ho v prvom polčase pustili asi dvakrát. Strelili sme pekné dva góly a mohli pridať aj ďalšie. Počas druhého polčasu sme pokračovali v takom istom trende. Podarilo sa nám skórovať tretíkrát, ale potom trochu upadla koncentrácia a inkasovali sme aj my. Neudržali sme síce čisté konto, no v závere sme pridali ešte štvrtý gól. Celkovo si však myslím, že chalani v horúcom počasí odohrali dobrý zápas, odbehali ho a patrí im poďakovanie za dnešný výkon."

U15: FC Baník Ostrava - MŠK Žilina 7:2 (1:1, 1:1, 5:0 - 3x30 min.) Góly MŠK: Tichý, Mišiak | prípravný zápas

Ľuboš Nosický, tréner MŠK Žilina U15: "V prvých dvoch tretinách zápasu sme hrali dynamický futbal, mali sme viac z hry a viacero vyložených šancí. V poslednej tretine sme už nehrali kompaktne, keď sa súper dokázal presadiť dlhými loptami za obranu."

U14/U15: Turnaj o pohár Vysokých Tatier (U15, Tatranská Lomnica)

1. hrací deň:

• MŠK Žilina - Výber VSFZ 2:2 Góly MŠK: Smák, Rýs
  • MŠK Žilina - Spartak Trnava 1:1 Gól MŠK: Barčík
  • MŠK Žilina - FC Košice 1:0 Gól MŠK: Smák

2. hrací deň:

• Štvrťfinále: MŠK Žilina - FK Poprad 0:0 (4:3 po pok. kopoch)
  • Semifinále: MŠK Žilina - Sigma Olomouc 0:2
  • Zápas o 3. miesto: MŠK Žilina - Spartak Trnava 0:2

Patrik Mojžiš, tréner MŠK Žilina U14: "Na turnaji sa zúčastnilo kombinované mužstvo z kategórií U14 a U15. Celý turnaj bol veľmi dobre zorganizovaný a náročný predovšetkým po fyzickej stránke. Chlapcov chválime za kvalitný spôsob hry a futbalovosť v každom jednom zápase."

U13: MŠK Žilina - MFK Vranov nad Topľou 1:3 (0:2) | prípravný zápas

U13: MŠK Žilina - FK Dubnica nad Váhom 5:1 (3:0) | prípravný zápas

U12: MŠK Žilina - MFK Vranov nad Topľou 15:1 (8:1) | prípravný zápas

U11: MŠK Žilina - FK Čadca U13 18:3 (11:1) Góly MŠK: Blaščík 4, Hutira 3, Pinčík 2, Húževka 2, Boháč 2, Smida 2, Dumitriu 2, Čurgai | prípravný zápas

nedeľa 25.7.

"B": MŠK Žilina - MŠK Púchov (Štadión MŠK Žilina, 10:30) | 1. kolo II. slovenskej ligy