Mládež v akcii (10.6. - 16.6.)

PROGRAM ZÁPASOV AKADÉMIE MŠK ŽILINA V 24. KALENDÁRNOM TÝŽDNI

Kompletný rozpis stretnutí nájdete aj v sekcii zápasy.

streda 12.6.

U15: MŠK Žilina - Michalovce 8:1 (4:0) Góly MŠK: Hroza 2, Javorček 2, Sauer, Matúš, Mlynár, Fulier / 14. kolo nadstavby I. LSŽ skupina stred+východ - ŠOŠONI POSTÚPILI NA FINÁLOVÝ TURNAJ MSR STARŠÍCH ŽIAKOV

Patrik Mojžiš, tréner MŠK Žilina U15: "Chlapci výborne pristúpili k zápasu a víťazstvom si zabezpečili účasť na záverečnom turnaji majstrovstiev Slovenska starších žiakov v Poprade. Tešíme sa, že po roku znova nebudeme chýbať medzi najlepšími."

U14: MŠK Žilina - Michalovce 2:1 (1:1) Góly MŠK: Šimun, Vaľko / 14. kolo nadstavby I. LSŽ skupina stred+východ

Ľuboš Nosický, tréner MŠK Žilina U14: "V dnešnom zápase sme hrali proti bojovnému súperovi. V prvom polčase boli gólové situácie na oboch stranách, v druhom sme už boli lepším mužstvom, aj keď v hre bolo dosť nepresností. Napokon sme sa tešili z tesnej výhry."

U13: Liptovský Mikuláš - MŠK Žilina 1:1 (1:1) Gól MŠK: Morgoš / 22. kolo I. LMŽ skupina stred

U11: Liptovský Mikuláš U12 - MŠK Žilina 16:9 (5:4) Góly MŠK: Belák 3, Michalík 2, Žilinčík, Žilinský, Vrábel, Šedivý / 22. kolo I. LMŽ skupina stred

štvrtok 13.6.

U17: MŠK Žilina - Senica 1:0 (0:0) Gól MŠK: Škrteľ / 33. kolo I. LMD

Peter Černák, tréner MŠK Žilina U17: "Dnes to bol vo veľkom teple veľmi dobrý mládežnícky zápas, šance sa striedali na obidvoch stranách. V druhom polčase sme si vytvorili veľkú prevahu, dobýjali sme bránu súpera a napokon sa nám podarilo vsietiť gól pár minút pred koncom. Chalanom patrí poďakovanie za celú sezónu, zaslúžene sa stali majstrami. Vrcholom bude Česko-slovenský pohár proti Sparte Praha budúci týždeň. Aj tam by sme sa radi pobili o dobrý výsledok."

U16: MŠK Žilina - Senica 7:0 (3:0) Góly MŠK: Jambor 5, Dubec 2 / 33. kolo I. LMD

Ivan Belák, tréner MŠK Žilina U16: "Dnes išli chalani jasne za víťazstvom. Od úvodu zápasu sme boli dominantní, strelili sme pekne góly a nakoniec z toho bolo vysoké víťazstvo. Chlapcom patrí pochvala za dnešok i celú sezónu. Zaslúžene sme v súťaži triumfovali. Hlavne v jarnej časti sme zabrali, keďže sme celkovo stratili iba sedem bodov. Chcem sa ešte raz poďakovať a pogratulovať chalanom ako aj kolegom za vzornú reprezentáciu klubu počas celého ročníka."

piatok 14.6.

U19: Senica - MŠK Žilina 0:8 (0:3) Góly MŠK: Iľko 5, Hundák, Holáň, Krkoška / 33. kolo I. LSD

Norbert Guľa, tréner MŠK Žilina U19: "Dnes si chalani zápas užili, strelili pekné góly a aj napriek výraznému gólovému rozdielu hrali naplno až do konca stretnutia. Súperovi tak nedali žiadnu šancu, keď dominovali vo všetkých herných činnostiach."

sobota 15.6.

U13: MŠK Žilina - Stará Bystrica U15 8:1 (3:1) / 26. kolo II. LSŽ skupina sever

U10: MŠK Žilina - Stará Bystrica U13 6:8 (3:4) / 26. kolo II. LMŽ skupina sever

sobota - nedeľa

U12: Turnaj (Ostrava)

Wisla Krakov - MŠK Žilina 0:2 Góly MŠK: Tichý, Minárik

MŠK Žilina - Hradec Králové 1:1 Gól MŠK: Bačík

FC Chornomorets Odesa - MŠK Žilina 3:5 Góly MŠK: Bujný, Tichý, Uhlárik, Murček, Jankovský

MŠK Žilina - Slovan BA 2:3 Góly MŠK: Tichý, Bačík

MŠK Žilina - Baník Ostrava 2:4 Góly MŠK: Tichý, Bačík

Fastav Zlín - MŠK Žilina 0:2 Góly MŠK: Minárik, Kováčik

Moravsko-slezký výber - MŠK Žilina 3:3 Góly MŠK: Kubala, Meško, Tichý

Šošoni skončili na celkovom 14. mieste.

U11: Turnaj (Dunajská Streda)

U10: Turnaj (Třebíč Open 2019)

MŠK Žilina - 1.FC Slovácko 6:0

MŠK Žilina - SK FŠ Třebíč 4:2

MŠK Žilina - FC Velké Meziřičí 7:0

MŠK Žilina - CFT Academy 4:1

MŠK Žilina - FC Tempo Praha 2:4

V skupine sme obsadili 2. miesto.

ZLATÁ SKUPINA (1.-6. miesto):

MŠK Žilina - Górnik Zabrze 3:2

MŠK Žilina - Jihočeská fotb. akademie 2:4