Jeseň v Akadémii MŠK: U19 zimuje na čele tabuľky
Na záver kalendárneho roka prichádza čas na bilancovanie jesennej časti jednotlivých mládežníckych tímov. Začíname najstaršou dorasteneckou kategóriou. "Devätnástku" vedie tréner Norbert Guľa, ktorý zhodnotil prvú polovicu sezóny.

Našej U19 sa v aktuálnej sezóne darí. Od začiatku sezóny sa zverenci Norberta Guľu držia v najvyšších poschodiach tabuľky. Po 17 kolách patrí našim dorastencom prvé miesto s dvojbodovým náskokom pred Dunajskou Stredou.

Jesenná bilancia: 17    13    0    4    45:20    39 bodov | 1. miesto 

Najlepší strelci: Adrián Kaprálik (9 gólov), René Holáň (7 gólov)

Najviac odohratých minút: Patrik Leitner (1530 minút)


zlepšovanie výkonnosti cieľom číslo jeden

Pán tréner, U19 prezimuje na čele tabuľky. Prevláda s jesennou časťou spokojnosť?

"Sme na prvom mieste, veľmi si to vážime a sme za to vďační. Keď sa na to pozeráme cez hernú kvalitu, odohrali sme slušné zápasy, v ktorých sme boli dominantní a dokázali sme zvíťaziť vlastným spôsobom hry. Samozrejme, nevyhli sme sa slabším zápasom, kedy naša hra nespĺňala potrebné parametre, čiže stále máme na čom pracovať."

Ako hodnotíte prístup hráčov k plneniu si svojich povinností?

"S prístupom k tréningom a zápasom nebol najmenší problém. V tíme je konkurencia, chalani trénujú aj so staršími hráčmi v rámci "B"-tímu, takže k svojim povinnostiam pristupujú zodpovedne. Snažíme sa chalanov motivovať a pripravovať tak, aby boli stopercentne koncentrovaní a aby túžili vydať zo seba maximum."

Sezóna je z pohľadu umiestnenie výborne rozbehnutá. S akými cieľmi pôjde "devätnástka" do jarných bojov?

"Pre nás je cieľom číslo jeden zlepšovanie športovej výkonnosti hráčov, ako aj ich prístupu k povinnostiam. Chceme stále hrať atraktívny futbal a naším štýlom hry chceme dosiahnuť aj dobré výsledky."

Počas sezóny nebol vždy káder kompletný, pretože niektorí chalani sa zúčastnili na reprezentačných zrazoch. Potešili nominácie do reprezentačných výberov?

"V U19 máme päť reprezentantov s rokom narodenia 2002, podobný počet s rokom narodenia 2001. Chalani si nominácie vážia a tešia sa na zrazy. Museli sme trochu korigovať ich zaťaženie a po dohode s reprezentačnými trénermi sme hráčov z ročníka 2002 neposielali na všetky zrazy, pretože by boli enormne vyťažení."

Javila sa vyťaženosť hráčov ako problém počas jesene?

"Nenazvali by sme to problémom, ale musíme reagovať na enormné zaťaženie hráčov. Musíme na to dávať pozor v tréningovom procese aj v samotnej nominácii na zápas. Nechceme zbytočne hráčov preťažovať, aby neboli zranení."

Čo čaká tím počas zimnej prípravy?

"Začíname 8. januára. Príprava bude len v domácich podmienkach, pôjdeme na sústredenie do Tatier. Prípravných zápasov nebude veľa, čakajú nás prevažne českí súperi – Slovácko, Bohemians a Brno. Čaká nás aj Trenčín, pretože zápasy proti tomuto súperovi majú dobrú úroveň. Nebudeme však celý čas pokope, pretože niektorí chalani pôjdu na reprezentačný zraz."

Instagram feed #mskzilina