”B”: Jeseň zavŕšime v stredu doma proti Popradu
Výborná forma zastihla po reštarte II. ligy futbalistov MŠK Žilina B, ktorí v nej chcú pokračovať aj v záverečnom jesennom dueli - v stredajšej dohrávke proti Popradu. Dohrávka 10. kola bude posledným súbojom II. najvyššej súťaže v tomto kalendárnom roku a šošoni v ňom môžu natiahnuť svoju víťaznú sériu na číslo päť.

Stredajší duel, ktorý má výkop o 12:30 hod., bude rozhodovať ako hlavný arbiter Boris Marhefka.

Zápas prinesie naživo Futbalnet.tv.


novinky u súpera

Posledným súperom rezervy v jesennej časti bude Poprad, s ktorým sme mali hrať ešte pred "koronapauzou" v septembri. U súpera sa ale vyskytol vírus, a tak práve s Podtatrancami ukončíme stredajšou dohrávkou jesennú časť. Náš súper je aktuálne na dne tabuľky, a to najmä kvôli odrátaniu šiestich bodov riadiacim orgánom súťaže ešte v októbri. 

Popradčania tak pred reštartom boli s -3 bodmi poslední, ale s mladým tímom po opätovnom spustení súťaže odohrali už päť zápasov - postupne prehrali s Trebišovom (1:3), Liptovským Mikulášom (1:5) a Podbrezovou (0:4) a zdalo sa, že z mínusového bodového konta sa tak skoro nevyhrabú. O to šokujúcejšie vyznievajú posledné dva výsledky „orlov“. Bielo-modrí prekvapivo vyhrali na ihriskách súperov, Púchov i Košice zdolali tesne 1:0, a tak sa v tabuľke dostali na predposlednú priečku s tromi bodmi. 

Na problémy v klube tak odpovedali hráčmi spod Tatier najlepšie možne, my sme sa s nimi stretli naposledy v skrátenej nadstavbe minulého ročníka. V júli sme na domácom trávniku zvíťazili 4:0 a víťazný rezultát by sme radi zopakovali aj v stredu.


na zimný spánok s príjemnými, víťaznými pocitmi

Zverenci trénera Vladimíra Veselého zažívajú vydarené obdobie. Naposledy ich nezastavil ani Bardejov, a tak sa vezie rezerva na víťaznej vlne a v stredu z nej určite nechce zosadnúť.

"Bolo by to fajn, veríme tomu všetci. Musíme k súboju pristúpiť zodpovedne a nič nepodceniť. Verím, že sme dobre pripravení a zvládneme to. Stále chceme získavať maximálny počet bodov, za tých predošlých deväť sme radi, no určite nie sme uspokojení, súťaž je ešte dlhá. V stredu nás čaká súper, ktorý dva posledné zápasy vyhral," poznamenáva k dvom výhram Popradu proti Púchovu a Košiciam kormidelník béčka. "Nečaká nás preto nič ľahké. Sú to mladí chalani, ktorí nemajú čo stratiť, môžu len získať. Posledné duely zahrali na nulu vzadu, vychádzajú z defenzívy, kde to prehusťujú. Opäť musíme nájsť recept, ako prekonať ich obrannú zónu a dostať sa do zakončenia, skórovať." Rovnako sa to rezerve podarilo v Bardejove, kde udreli až štyrikrát. "Rýchlo sme strelili góly, držali loptu, to bolo podstatné. Súpera sme držali na dištanc a zaslúžene bodovali naplno."

V tabuľke stúpame a po strede môžeme byť ešte vyššie a zimovať v príjemnom strede tabuľky. "Na to, v akom stave sme boli pred reštartom, by to bolo super. Nič sme nepodcenili ani v hluchom období počas prestávky. Pripravovali sme sa, trpezlivo čakali na reštart, ktorý prišiel. Teraz sa nám to vracia výkonmi v ostrých dueloch. Verím, že stredou zavŕšime úspešný jesenný finiš a na zimnú prestávku pôjdeme s pozitívnymi pocitmi," dodáva 44-ročný lodivod. 


rozhodcovia

Stredajšiu dohrávku 10. kola, ktorá má výkop o 12:30 hod. na Štadióne MŠK, bude rozhodovať ako hlavný rozhodca Boris Marhefka, na čiarach asistujú Ján Pozor a Adam Jekkel.


priamy prenos