”A”: Augustový ligový program už oficiálny, šošoni dvakrát v televízii
Nový ročník Fortuna ligy štartuje už túto sobotu a my už poznáme aj jeho konečné vyžrebovanie v mesiaci august, v ktorom sú zahrnuté aj televízne zápasy. V prvých piatich kolách sa šošoni až dvakrát predstavia pred televíznymi kamerami.

Ročník 2020/2021 začneme na Záhorí a hneď v utorok 11. augusta odohráme aj prvý domáci duel, v ktorom privítame pod Dubňom Nitru. August je poriadne nabitý, šošoni odohrajú v priebehu mesiaca až sedem zápasov.

na jeseň doma proti slovanu, trnave i dunajskej

Hneď v auguste čaká šošonov až sedem majstrovských stretnutí v troch súťažiach. Okrem Fortuna ligy vstúpime aj do 52. ročníka Slovenského pohára a v závere mesiaca aj do 1. predkola Európskej ligy, kde budú šošoni nenasadeným tímom.

Žreb Fortuna ligy nám v prvom kole v sobotu 8. augusta prisúdil Senicu, proti ktorej sme v oboch minulosezónnych zápasoch bodovali naplno. Prvý domáci zápas nového ročníka čaká žltozelených už v utorok 11. augusta proti Nitre.

Tretie kolo, ktoré je na programe v sobotu 15. augusta, bude špecifické. Odohráme ho síce na Štadióne MŠK, domácim tímom ale bude AS Trenčín. Následne sa šošoni predstavia v sobotu 22. augusta opäť vonku, tentokrát na ihrisku Pohronia. Zápasy proti Trenčínu a Pohroniu budú odvysielané verejnoprávnou RTVS.

Počas jesennej časti budú na Štadióne MŠK lákadlom ligové zápasy proti tradičným rivalom. Pod Dubeň príde Slovan, Trnava i Dunajská Streda.

BUĎ NAŠÍM DVANÁSTYM HRÁČOM

Formát ligy ostáva rovnaký, počas jesennej časti sa odohrá 18 ligových kôl z 22-kolovej základnej časti. Následne sa liga znova rozdelí na dve šestky.

Novinkou je až päť povolených striedaní. Medzinárodná futbalová federácia (FIFA) povolila túto možnosť po vypuknutí pandémie a predĺžila ju aj na celý nasledujúci ročník. Kluby Fortuna ligy sa rozhodli túto možnosť využiť. Tréneri tak budú môcť počas celej sezóny 2020/21 striedať až piatich hráčov (iba v troch prerušeniach hry).

Oficiálne vyžrebovanie základnej časti sezóny 2020/2021 je k dispozícii už aj na našom webe.

program "A"-tímu v auguste

• 1. kolo Fortuna ligy: FK Senica - MŠK Žilina (8. augusta / sobota, 19:00)

ŽREB 1. predkola Európskej ligy 2020/2021 (10. augusta)

• 2. kolo Fortuna ligy: MŠK Žilina - FC Nitra (11. augusta | utorok, 19:00)