Góly: 68. Vavrík, 89. Kopičár (PK) - 50. Šnajder, 66. Atanasijević
ŽK: 60. Pavlovič, 90.+ Vavrúš - 88. Badžgoň, 89. Šnajder
Rozhodca: Husár - Tománek, Capik
MŠK Púchov
Vavrúš - Mičuda, Pavlovič, Obšivan, Lacko - Kopičár, Kapusniak - Loduha, Mráz (C) (74. Mojžiš), Lévai - Vavrík (74. Holiš)

Badžgoň - M. Oravec (85. Sy), Jaššo, Mynář - A. Oravec (61. Pališčák), S. Javorček, Šnajder (C), Badjie - Jakubík (77. Drame), Atanasijević, L. Bortoli (61. Beňadik)

Priamy súboj o šieste miesto tabuľky odštartovali lepšie domáci. Ofenzívnu prevahu súpera sme však v prvom dejstve prečkali a po zmene strán dvakrát udreli. Vyzeralo to sľubne, žiaľ, dvojgólové vedenie sme v závere nedokázali udržať. O tri body nás obral tesne pred koncom nariadený pokutový kop. Šošoni tak z Púchova vezú vzhľadom na priebeh spravodlivý bod po výsledku 2:2.

Minulotýždňový výbuch, minimum hráčov z kádra "A"-tímu a zopár zranení či chorôb najmä v ofenzíve zapríčinilo až sedem zmien v základnej zostave. Slovenské jadro doplnili krajný obranca Basirou Badjie a útočník Vuk Atanasijević. Netradične na pravom "wingbackovi" nastúpil Adam Oravec a po dlhšom čase dostali priestor v základe Martin Oravec a Leonardo Bortoli.

Lepší vstup do zápasu predviedli domáci, Kopičár sa po našej hrubke v defenzíve ocitol nečakane pred Badžgoňom, no lob mu nevyšiel. Odpovedali sme súvislým útokom, ktorý mohol ukončiť Atanasijević strelou, ukončil ho však obranca podľa rozhodcu dovoleným zákrokom. Následne sa prejavila ofenzívna chuť Púchova, párkrát sme zasahovali pred zakončujúcim hráčom doslova na poslednú chvíľu. Navyše, v 11. minúte sa v ideálne parkete ocitol Vavrík, zachránila nás jeho vychýlená muška. Koledovali sme si, po chvíli pokoja sa domáci opäť dostali k dobrým príležitostiam. S uplynutím polhodiny hry stáli pri nás všetci "svätí", volej Loduhu totiž mal parametre, našťastie presvišťal "len" nad brvnom. Až pred blížiacou sa polčasovou prestávkou sme sa ako-tak osmelili. Paťo Jakubík dostal luxusný priestor na krídle, prešiel až do šestnástky a ľavačkou pálil. Sľubný pokus nášho krídelníka, žiaľ, tečovala obrana nad. V neustálej permanencii bol Badžgoň v našej bráne, ale lopty ako keby priťahoval presne do svojich rúk. A keď náhodou nie, tak Púchovčania mierili mimo ako bomba Kapustniaka zo záveru prvého dejstva.

Rovnako aj po zmene stráne nastúpili aktívnejšie v ofenzíve hráči v bielom, ale Šošoni po piatich minútach dokázali udrieť z rýchleho protiútoku. Loptu si na kopačky zobral rýchlonohý Jakubík a z bránkovej čiary našiel pod sebou Šnajdera pred prázdnou bránou. V streleckej forme hrajúci kapitán už vedel, čo s tým - 0:1. Stále sme však museli byť pozorní, Kopičárovu strelu z výbornej pozície vo vnútri pokutového územia obetavo zblokoval Jaššo. Filigrantsky to zamýšľal po dobrej práci Javorčeka Afričan Badjie. Miesto centru, ktorý všetci očakávali, takmer domácich vrátane Vavrúša prekvapil pokusom na bližšiu žrď. Na ihrisko sa dostali aj striedajúci hráči Pališčák a Beňadik. A práve prvý menovaný poslal v 66. minúte krásny center do šestnástky na Atanasijevića, ktorý sa hlavou nemýlil v druhom stretnutí po sebe - 0:2. Naše dvojgólové vedenie ale trvalo iba dve minúty. Najprv Kopičár opečiatkoval brvno, lopta sa odrazila priamo pred Vavríka a bolo znížené. Púchov zacítili šancu a začal hrať aj nefutbalovými zbraňami. Stretnutie sa tak vyostrovalo, ale zároveň aj kúskovalo, čo viac vyhovovalo nám. Vyzeralo to, že v závere si vedenie postrážime a vybojujeme cenné tri body. Napokon si však domáci v závere vymodlili pokutový kop a v 89. minúte vyrovnali na konečných 2:2.

Remíza pre nás v rámci tabuľky v podstate nič nerieši, aj po dnešnom stretnutí sme priebežne na siedmej priečke. Posledné dve kompletné kolá odohrajú v piatok s jednotným výkopom o 17:00 hod. "Domáci" zápas proti Slavoju Trebišov odohráme kvôli výmene trávnika na Štadióne MŠK Považská Bystrica, kde vás srdečne pozývame.

Peter Galadík, asistent trénera MŠK Žilina B
“Dnes to bol z našej strany podstatne lepší výkon než minule. Na chalanoch bola vidieť veľká chuť pobiť sa o dobrý výsledok. Na pomery II. ligy sme videli slušný, dynamický futbal z oboch strán, pričom oba tábory chceli zvíťaziť. Z pohľadu rozvoja mladých hráčov výborný duel. Súper hral to, čo sme predpokladali, pripravovali sme sa na to. Dokázali sme blokovať strely, uskákať súboje a strely na bránu vyriešil gólman. Škoda, že sme prišli o výhru po penalte na konci. Každopádne vzhľadom na priebeh stretnutia, obraz hry i nasadenie oboch celkov je deľba bodov spravodlivá.”
Adam Oravec, obranca MŠK Žilina B
“Nastúpili sme dnes proti organizovanému družstvu s dobrým prechodom. Hrali tímovo a ofenzívne, najmä v prvom polčase nás zatlačili. Skúšali to centrami aj strelami, pri ktorých nás podržal brankár. Poctivo sme však bránili a udržali do polčasu bezgólový stav. Po zmene strán sme sa napokon ujali aj vedenia, dokonca sme išli do dvojgóloveho náskoku. Myslím si, že sme to mohli dotiahnuť aj do víťazného konca. Žiaľ, domáci za svoju aktivitu zaslúžene vyrovnali. Bol to však kvalitný zápas pre nás samotných i pre oko diváka. Bod z Púchova dnes berieme, je spravodlivý aj cenný.”